ČSSD Litoměřicka

OP Litoměřice

Prvomájový manifest

| Filed under Nezařazené

ČSSD zveřejňuje Prvomájový manifest

 

  1. 5. 2016 Prvomájový manifest ČSSD dnes na oslavě 1. máje ve Vyškově představil předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.

 

„Vynikající kondice naší ekonomiky dává prostor pro další valorizaci penzí, pro stabilizaci zdravotnictví a růst platů zaměstnanců veřejného sektoru,“ zdůraznil Bohuslav Sobotka.

Manifest ČSSD uvádí nejdůležitější priority, které bude chtít sociální demokracie v rámci koalice prosadit. „Jako prioritní chceme řešit udržení kvalitních pracovníků v našem zdravotnictví,“ uvádí se v manifestu. ČSSD navrhuje zvýšení tarifních plastů lékařů a zdravotních sester o 10 %. O stejnou částku by se měly navýšit také platy ve školství. Vyšší růst, a to o 5 %, by se měl týkat také policistů, hasičů, pracovníků v sociálních službách a dalších zaměstnanců veřejného sektoru.

ČSSD se v prvomájovém manifestu přihlašuje k podpoře požadavků odborů, například v otázce růstu minimální mzdy. Podle názoru ČSSD by se minimální mzda měla od ledna 2017 upravit na 11 000 Kč. Bohuslav Sobotka dnes také připomněl, že česká ekonomika nejenže roste nejvýrazněji za posledních osm let, ale že nyní máme nejnižší nezaměstnanost v rámci EU.

 

„Snižujeme nezaměstnanost a podporou ekonomiky vytváříme nová pracovní místa. Daří se nám překonávat neblahé dědictví předchozích pravicových vlád,“ uvedl předseda ČSSD a dodal, že i to by se mělo odrazit v důstojné valorizaci penzí. ČSSD bude po svých koaličních partnerech požadovat záruky, že valorizace penzí se bude v roce 2017 pohybovat mezi 200–300 korunami. „Nesmí se opakovat situace z ledna letošního roku, kdy špatný zákon, zděděný ještě po pravicové vládě, neumožnil vyšší valorizaci penzí než 40 Kč,“ připomíná manifest, který se hlásí také k podpoře zvýšení příspěvku na péči pro lidi se zdravotním postižením.

 

„Vládní návrh zákona, navyšující příspěvek o 10 %, je pro zdravotně postižené občany první valorizací po 9 letech,“ uzavřel Bohuslav Sobotka.

 

Manifest bude dnes sociální demokracie zveřejňovat na všech svých 55 ústředních prvomájových shromážděních.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaznamenali jsme na tiskovém oddělení zvýšenou aktivitu novinářů z médií vlastněných jednícj oligarchou a mediálním magnátem

 

Každý ze 47 partajních zákonodárců měl v loňském roce měsíčně odvést přes 7200 korun, dohromady tedy více než čtyři miliony

 

vládní hnutí ANO si nechalo proplatit 4,09 milionu korun od Poslanecké sněmovny. Peníze šly na expertní posudky. Ty Sněmovna běžně proplácí třetím stranám, které je zhotovily, a ne poslaneckým klubům. „

 

 

poslanci, kteří byli z aano zvoleni museli hnutí odvádět měsíčně více než 7 000 |Kč z peněz, které dostali od státu jako příspěvek na činnost.

 

 

otvírák

Prvomájový víkend byl tradičně ve znamení akcí, pořádaných ČSSD.

Těm, kteří se letos na pálení čarodějnic či 1. máje nemohli dostavit, se pokusíme přiblížit atmosféru, která na akcích sociální demokracie panovala. Těm ostatním chceme připomenout báječné chvilky, které strávili s přáteli z ČSSD.